Brak okresu a polipowatość jelita grubego

tabletki predzej bralam microgynon a teraz Sylvie 20,,,ostatnio okres mialam 21.09 zarazana nadrzerke 7.10 potem mialam obfite upławy a teraz zamiast okresu mam lekkie plamienia czerwono-brązowe test ciążowy ujemny czy to normalne ginekolog u ktorego bylam powiedzial ze powinnam miec normaly okres... prosze o pomoc. fakt w rodzinie polipowatość jelita grubego stwierdzone genetycznie czy to moze miec jakis wpływ????

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Tak jak powiedział Pani lekarz, bez względu na wykonany zabieg, powinna mieć Pani normalną miesiączkę. Nie ma na to także wpływu fakt polipowatości jelita grubego w rodzinie. Jeśli jednak stosuje Pani preparat Sylvie 20 od niedawna, to zmiana obfitości krwawienia może być skutkiem zmiany preparatu antykoncepcyjnego. Teoretycznie w ulotce tabletek hormonalnych napisane jest także, że krwawienie może w ogóle nie wystąpić i nie jest to objaw patologii. Dla pewności, proszę jednak za kilka dni powtórzyć test ciążowy. Gdyby w kolejnym cyklu krwawienie ponownie nie wystąpiło, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.