Brak okresu a prawdopodobieństwo ciąży u 29-letniej kobiety

Witam. Dostałam tabletki microgynon 21 brałam przez 21dni i 7dni przerwy w tym dostałam okres normalny w 7 dniu zaczęłam drugi listek ale bóle nóg żył były tak dokuczliwe że po 3 dniach brania odstawilam i za dwa dni dostałam znów okresu normalny trwał 7dni ogólnie cykl mój trwa 26 dni i po tych 26dniach znów dostałam okresu. Tydzień przed planowana miesiączka wspolzylam z mężem bez zabezpieczenia stosunek przerywany w dniu planowanej miesiączki nic zero wystraszylam się i zrobiłam test i nic negatywny już 4 dzień spóźnienia 5 testów negatywnych i okresu brak co jest grane czy to od tabletek czy jednak ciąża

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku może Pani oznaczyć poziom bhcg we krwi. Wynik powinien zinterpretować lekarz. Jeżeli miesiączka się nie pojawi, to i tak wizyta będzie konieczna w celu ustalenia przyczyny braku miesiączki.