Brak poprawy mimo operacji przepukliny rozworu przełykowego

Witam! W lipcu ub. roku miałam zdiagnozowany refluks przełykowo-żołądkowy. Leczenie zachowawcze nie przynosiło żadnych efektów. Brałam leki takie jak controloc, polprazol Helicid itd. Nadal bez żadnej poprawy. W grudniu ub. roku poddałam sie operacji przepukliny rozworu przełykowego metodą laparaskopową w Lublinie. Niestety do dziś dzień nie ma poprawy. Dodam, że po operacji czułam się jeszcze gorzej niż przed. Ciągle odczuwam okropne pieczenie w przełyku, bóle żołądka, dodatkowo czuję gorycz w ustach oraz czasami metaliczny posmak w ustach.

W styczniu 2013 udałam się ponownie do Lublina o pomoc do pani dr. Miałam zrobioną skopię, po czym Pani dr. stwierdziła, że operacja jest prawidłowo wykonana i przypisała mi dodatkowo lek Ursofalk. Po 10 dniach brania tego leku nadal nie odczuwam poprawy. Z internetu dowiedziałam się o refluksie żółciowym, być może to on jest przyczyną mojego cierpienia? Czy ciągłe pieczenie może mieć jakiś związek z moimi problemami z jelitami? Wypróżniam się co 3-4 dni. Proszę o jakąkolwiek pomoc! Wskazówkę, co powinnam zrobić?

Z internetu dowiedziałam się o refluksie żółciowym, być może to on jest przyczyną mojego cierpienia? - Po pierwsze trudno ocenić po samej skopii czy zabieg był w pełni skuteczny. Bezpośrednim badaniem oceniającym skuteczność zabiegu powinna być manometria lub przynajmniej kontrolna gastroskopia. W tym względzie zalecenia winien podjąć gastroenterolog. - Co do refluksu żółciowego to powinien być dokładnie zauważony w badaniu gastroskopowym (obecność żółci w żołądku).

Na podstawie takich objawów w badaniu obrazowym rozpoznaje się refluks dwunastniczo-żołądkowy czyli żółciowy, który być może właśnie u Pani występuje co sugerują przejawiane przez Panią dolegliwości). Czy ciągłe pieczenie może mieć jakiś związek z moimi problemami z jelitami? - Nie. Myślę, że patologia tkwi w zakresie górnego odcinak przewodu pokarmowego czyli przełyku, żołądka, dwunastnicy i jest efektem nieskutecznego zabiegu lub/i refluksu żółciowego. Wypróżniam się co 3-4 dni.

Proszę o jakąkolwiek pomoc! Wskazówkę, co powinnam zrobić? - W chwili obecnej wymaga Pani specjalistycznego badania w pracowni gastroenterologicznej, najlepiej w pracowni motoryki górnego odcinka przewodu pokarmowego czyli manometrii, ewentualnie pehametrii. Na pewno warto byłoby kontrolnie wykonać gastroskopię. Wyniki przedstawionych badań powinny ostatecznie wpłynąć na dalszy sposób postępowania, o którym zadecyduje prowadzący gastroenterolog.