Brak wyrzutu hormonu wzrostu

witam ! prosze o odpowiedz co oznacza cytuje ,,po wykonaniu badan lab .stwierdzono brak wyrzutu hormonu wzrostu w tescie po glukagonie '

Dzień dobry,

Taki wynik wskazuje na niedoczynność przysadki w zakresie osi somatotropowej. Jeśli wcześniej nie miał Pan problemow endokrynologicznych to warto kontrolnie wykonać MRI przysadki oraz oznaczyć pozostałe hormony wydzielane przez przysadkę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz