Brązowe, bezwonne, dość obfite plamienia

Witam, po rocznym braniu tabletek antykoncepcyjnych ovulastan, na koniec lipca tego roku założyłam spiralę miedzianą ( jestem nieródką), kolejne dwie miesiączki miałam normalnie później pojawiły się u mnie brązowe, bezwonne, dość obfite plamienia które trwały 10 dni (od 7.10 do16.10) potem było 9 dni bez plamień i potem znowu 16 dni plamień (od 26.10 do 10.11) i 7 dni normalnych i od 17 listopada zaczęły mi się kolejne plamienia. Co mogą oznaczać te plamienia ?

Witam,
niestety plamienia są efektem niepożądanego działania spirali.
Radziłabym usunąć spiralę, zwłaszcza ze względu na fakt, iż jest Pani nieródką.
Można spróbować innych form antykoncepcji: tabletki, plastry.

pozdrawiam