Brązowe upławy podczas owulacji: co to może oznaczać?

Pierwszy raz w życiu podczas owulacji, ok. 2 tygodni po okresie, moje upławy mają inny kolor - są brązowe. Nie widzę, żeby to były jakieś pozostałości po krwi po okresie. Nie wydzielają żadnego zapachu, tylko zmienił się kolor na brązowy. Miesiąc temu chorowałam i brałam antybiotyki. Nie wiem czy to ma związek, ale nawet jak w przeszłości chorowałam, po antybiotykach nie miałam takich objawów. Moja mama i babcia miały problemy z jajnikami, ale w dużo późniejszym wieku. Nigdy nie robiłam cytologii, nie zaczęłam też jeszcze współżycia. Mam 24 lata.

Witam serdecznie!
Jednorazowa zmiana charkateru śluzu nie musi świadczyć o patologii w obrębie układu rodnego. Ze względu na czas pojawienia się plamienia najbardziej prawdopodobne jest plamienie owulacyjne. Wspomniana przez Panią choroba, a także leki, które Pani przyjmowała mogły spowodować niewielkie krwawienie.
Jeżeli nie ma Pani podwyższonej temperatury ciała, nie odczuwa świądu, pieczenia, bólu to infekcja jest mało prawdopodobna. Brak nieprzyjemnego zapachu potwierdza nasze wykluczenia. Zamieściła Pani post na portalu o grzybicy, więc jak przypuszczam obawia się Pani wystąpienia infekcji na tym podłożu. Grzybica dróg rodnych objawia się jednak silnym świądem lub/i pieczeniem oraz charakterystycznymi serowatymi upławami.
W obecnej sytuacji radziłabym się poobserować przez najbliższy miesiąc. Jeżeli pojawią się wymienione przeze mnie jakiekolwiek objawy lub dojdzie po ponownego plamienia, wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Jeżeli ma Pani 24 lata i nadal jest Pani dziewicą to nie ma bezwględnych wskazań do wykonywania cytologii.
Pozdrawiam.