Cellulae carcinomatosae oraz Ca mammae sin

Witam, bardzo proszą o napisanie mi co oznaczają te wyniki?! bardzo będę wdzięczna! meta ad lymphonodos axillae sin. rozpoznanie: komórki rakowe (Cellulae carcinomatosae) oraz Ca mammae sin. 1.biopat piersi: 1.1 bioptat dl.2 cm (495) ;1.2 bioptat dl.1,6 cm, oraz bioptat dl.4 mm (496). rozpoznanie: 1.1-1.2 naciekający rak przewodowy (NST)IIst wg. Blomma Richardsona.wyniki badań: 496 ER POZYTYWNY 66,2 % INTENSYWNOŚĆ 3 496PR POZYTYWNY 17,9% INT. 2 HER2 NEGATYWNY NASILENIE REAKCJI 1+ INDEKS Ki67 46%

Witam , wynik wskazuje na obecność raka piersi lewej z przerzutami do węzłów chłonnych pachy lewej . KONIECZNA PILNA KONSULTACJA I LECZENIE ONKOLOGICZNE !!! zż

Wynik oznacza raka inwazyjnego z podejrzeniem przerzutu do węzła chłonnego. Wymaga pilnego leczenia operacyjnego w ośrodku onkologicznym. Ekspresja receptorów hormonalnych i brak ekspresji HER2 są korzystnymi czynnikami rokowniczymi.