Cesarskie cięcie, seks a termin miesiączki

Witam jestem dwa miesiące po porodzie cięcie cesarskie.22 pażdziernika dostałam miesiączkę.Współżylam 1 listopada bez zabezpieczenia ale nie doszło do wytrysku.Wykonałam badanie beta hcg dwadzieścia dni po stosunku wynik wyszedł 0.100.Dziś mijają trzy dni po upływie terminu miesiączki.Co może byc przyczyną braku wystąpienia miesiączki i czy wynik testu beta hcg po tylu dniach od stosunku jest wiarygodny.

Aleksander Ropielewski

Przyczyną opóźnienia okresu najpewniej jest laktacja i uzyskiwanie równowagi pomiędzy osią hormonalną w organizmie po zakończonej ciąży. Wynik beta hCG jest wiarygodny,