Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chrząstka rzepki o prawidłowej grubości o jednorodnej budowie

RM stawu kolanowego Opis badania: ACL,PCL,LCL,MCL prawego stawu kolanowego o zachowanej ciągłości i jednorodnym sygnale. W rogu tylnym MM skośna szczelina pęknięcia dochodząca do powierzchni stawowej piszczelowej. Lm o niezmienionej budowie. Kości objęte badaniem o prawidłowej strukturze. Nie stwierdza się cech obecności płynu w obrębie stawu . Chrząstka rzepki o prawidłowej grubości o jednorodnej budowie . Proszę o analizę tego badania wizytę mam dopiero za dwa tygodnie.
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Szanowna Pani, wynik NMR świadczy o uszkodzeniu w obrebiu rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. W zależności od objawów klinicznych podzcas badania ortopedycznego tego typu urazy mozna leczyć zachowawczo lub operacyjnie - jednak ze zdecydowaną przewagą postępowania operacyjnego. Rezonans magnetyczny jest jednak jedynie badaniem dodatkowym, które musi zostać zinterpretowane przez Pani lekarza ( na podstawie wywiadu, badania oraz wyniku NMR i innych, jeśli tego wymaga sytuacja, badań dodatkowych) przed podjęciem decyzji o rodzaju leczenia.Jak przypuszczam z Pani wpisu już minął dość długi okres od ewentualnego urazu i jeśli nie ma Pani ostrych objawów bólowych czy tez bloków kolana, wydaje mi się na podstawie Pani wpisu, że może Pani zaczekać na wyznaczony termin wizyty. Pozdrawiam i zyczę szybkiego wyleczenia

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy