Chrzęstniak śródkostknego IV kości śródręcza

Witam, lekarz po wykonanych badaniach rozpoznał że mam chrzęstniaka śródkostnego IV kości śródręcza lewego. Skierował mnie na biopsje i ewentualnego usunięcia zmiany z wypełnieniem. Moje pytanie brzmi czy to jest konieczne? Ogólnie to ręka mnie boli gdy ją przeciążę albo na zmianę pogody.

Witam,
Badanie histopatologiczne aby dokładnie ocenić charakter zmiany jest bezwzględnie konieczne. Usunięcie zmiany i wypełnienie miejsca traktujemy jako profilaktykę dalszego rozwoju zmiany oraz zabezpieczenie przez złamaniami patologicznymi.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu