Ciągły kaszel u 16-latki

witam, moja 16 letnia córka od ponad miesiąca kaszle, kaszel jest spazmatyczny, lekarz pierwszego kontaktu zastosował eurespal, syrop pecto drill, stodal, kurację antybiotykiem i niestety kaszel nie ustąpił, ostatnio bierze tabletkę ACC ale poprawa jest znikoma, lekarz rodzinny jest bezsilny, gardło czyste, płuca, oskrzela też, nie jest alergikiem jakie badania powinniśmy wykonać, co może być przyczyną?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli kaszel utrzymuje się ponad miesiąc warto wykonać RTG klatki piersiowej. Warto także pomyśleć o diagnostyce innych schorzeń, które mogą powodować przewlekły kaszel, np. zakażeniach pasożytniczych, chorobie refluksowej, itd.