Ciąża po stosowaniu herceptyny

Dwa miesiace temu mialam ostatnia herceptyne(rak piersi, G2, niehormonozalezny. Okazalo sie,ze jestem w ciazy. Chemia zakonczona rok temu (4 czerwone). Czy istnieje niebezpieczenstwo dla plodu?

Sama Herceptyna nie ma udowodnionego szkodliwego działania na płód, nigdy takie badania nie były wykonywane. W chwili obecnej ocena ciąży pozostaje po stronie prowadzącego położnika.