Cierpiałam na trichotillomanię - czy włosy odrosną?

Witam! Przez 3 lata cierpiałam na trichotillomanię, czyli kompulsyjne wyrywanie włosów. Po terapii u psychiatry problem wyrywania ustał, ale pozostał problem wyrwanych włosów na grzywce (4 cm łysy placek), które mimo upływu 8 miesięcy nie odrastają. Dodam, że nie mam żadnych blizn ani zmian na skórze, a włosy wyrywałam pęsetką przez 3 lata, zawsze z tego samego miejsca, a włosy kiedyś mi odrastały po 3 miesiącach. Czy włosy w tym miejscu już nigdy mi nie odrosną? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Trichotillomania jest chorobą ciężką w leczeniu. Polega na niemożności powstrzymania się od wyrywania włosów. Niekiedy chorobie towarzyszą bóle głowy, zaburzenia koncentracji, kłopoty ze snem. Może dotyczyć dzieci jak i osób dorosłych. Najczęściej choroba leczona jest psychiatrycznie - stosowana jest psychoterapia oraz leki.
Na pocieszenie mogę dodać, że nie jest to w cale taka rzadka przypadłość, według niektórych szacunków cierpi na nią nawet do 3% społeczeństwa.
Jeżeli chodzi o konsekwencje choroby czyli o stan Pani włosów, to wszystko zależy od tego czy została uszkodzona struktura włosa. Jeżeli uszkodzone zostały mieszki włosowe rokuje to niepomyślnie. Jeżeli nie uległy one uszkodzeniu włosy w końcu odrosną. Proszę się zastanowić nad wizytą u dermatologa, lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu będzie w stanie szerzej odpowiedzieć na Pani pytania.
Gratuluję dotychczasowych efektów, z pewnością kosztowało to Panią wiele pracy. Tak trzymać:).
Pozdrawiam.