Co dalej robić z antykoncepcją?

Witam, mam 18 lat. mialam problem z dostaniem 1 okresu. Ginekolog wdrożył mi tabletki antykoncepcyjne Atywia daily by go wywołac. Udalo sie to po 2 tygodniach brania. Tabletki bralam ogolnie pól roku i wszystko bylo dobrze. Ostatnio przerwalam branie ich na miesiąc by zobaczyc czy moj organizm wywola go naturalnie. Byl spozniony 2 tygodnie ale sie udało. Mialam poczekac jeszcze miesiąc i zobaczyc czy mam regularny cykl ale ze wzgledu na to ze współzyje z chłopakiem, zaczelam je brac z powrotem w ostatni dzien miesiączki. Mama nic nie wie( mialam tabletki na zapas). boje sie ze popelnilam bląd i bede bezpłodna. Dodam ze od kilku dni kłuje mnie w brzuchu i nie wiem na jakim etapie cyklu jestem. Bardzo prosze o pomoc
KOBIETA, 19 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Przede wszystkim pierwsza tabletkę z opakowania przyjmuje się w pierwszym dniu miesiączki ,nie w ostatnim. Przez taki błąd skuteczność antykoncepcji może być obniżona,proszę stosować dodatkową metodę antykoncepcji.

Rozumiem,że nie chce Pani mówić o tym fakcie mamie. Jeśli jest Pani osoba pełnoletnią to może Pani wybrać się do ginekologa bez rodzica w celu konsultacji.

Warto wykonać również badania laboratoryjne. Przyczyną nieregularności miesiączki powinna być zdiagnozowana jak najszybciej,bo może mieć to wpływ w przyszłości na Pani płodność.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska