Co ile powinnam wykonywać próby wątrobowe?

Co ile powinnam wykonywać proby watrobowe ? Jestem nosicielka wzwb ostatnie proby robiłam pod koniec lipca i wyszły dobre. Kolejne chce zrobic w grudniu. Czy to wystarczy ? Moja obecna wiremia jest bardzo niska. Czy przez pól roku moze mocno pogorszyć sie stan mojej watroby ?

Aleksander Ropielewski

W przypadku zakażenia nieaktywnego obowiązuje następujący schemat monitorowania zakażenia.: oznaczenie ALT co 3 mies. przez pierwszy rok w celu oceny stabilności replikacji, następnie co 6–12 mies.
jeśli aktywność ALT się zwiększa, sprawdzenie poziomu DNA HBV i qHBsAg i wykluczenie innej przyczyny zapalenia wątroby.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski