Kiedy nosiciel WZW typu B kwalifikuje sie do leczenia farmakologicznego?

Kiedy nosiciel wzwB kwalifikuje sie do leczenia farmakologicznego i co to oznacza w praktyce "kwalifikuje sie " jestem nosicielka jestem po badaniach krwi dotyczących pracy mojej watroby, proby watrobowe, proteinogram, markery itd nie mam jeszcze wykonanego DNA wirusa. Wyniki wyszły bardzo dobrze. Czy mimo to powinnam brać leki czy wystarczy kontrolować co kilka miesięcy prace watroby ? Jak to tak naprawdę jest z tym leczeniem ze nie wszyscy biorą leki ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
O konieczności wdrożenia leczenia powinien zadecydować lekarz prowadzący, który ma dostęp do wszystkich wyników badań oraz zna aktualny stan kliniczny pacjenta.