Co jest powodem krwawienia miedzy miesiączkami?

Moim problemem jest krwawienie pomiędzy miesiączkami od 3 miesięcy. Mam 20 lat. Około 3 lat temu miałam torbielkę krwotoczną, która nie schodziła sama i opóźniała mi okres, więc miałam wywoływaną miesiączkę. Od jakiegoś czasu znowu zaczął mi się spóźniać okres i boleć brzuch, więc poszłam do ginekologa, który po usłyszeniu, że nie jestem aktywna seksualnie zrobił mi USG przez brzuch i odesłał z kwitkiem do domu. Na usg nic nie wyszło. Teraz krwawienie ma miejsce około 14 dnia, więc może to być wynik owulacji jednakże co może być przyczyna? Czy mam się zgłosić do lekarza, czy jeszcze poczekać?

Lek. Tomasz Budlewski

są∂zdę że warto jest wykonać diagnostykę hormonalną, proszę koniecznie zgłosić się dolekarza ginekologa.