Co mogą oznaczać skurcze jelit?

Dzień dobry Od 5 dni mam skurcze jelit. Raz silniejsze raz lagodniejsze najczęściej albo w nocy albo rano. Kończą się załatwieniem czasami biegunka ale nie wodnista czasami po prostu przechodzą. Dziwne jest to że żaden lek nie pomaga. Poza tym biorę izotek od czerwca ale nigdy mnie nie bolał od niego brzuch. Nie pokoja mnie te bóle. Proszę o pomoc

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam udać się do lekarza rodzinnego, w celu dokładniejszego zebrania wywiadu i dokładnego zbadania. Warto wykonać USG jamy brzusznej oraz kilka podstawowych badań laboratoryjnych (morfologia krwi obwodowej, CRP, AlAT, AspAT, kreatynina). W zależności od wskazań może być zalecona wizyta u gastroenterologa. Pozdrawiam i życzę zdrowia.