Co mogą oznaczać zmiany malacyjne w obrębie mózgu?

Zawroty głowy a zmiany malacyjne w płacie potylicznym. Witam, Mama (76 l.) ma problemy z równowagą. Idąc ulicą co kilka kroków zatacza się na lewo lub prawo na odległość zazwyczaj jednego kroku, ale i w domu traci równowagę potrafiąc uderzyć się mocno lub nawet przewrócić. Opis TK: "W lewym płacie potylicznym kilka hipodensyjnych obszarów o morfologii zmian malacyjnych. Wielkość zmian do 13 mm. Poza tym hipodensyjne obszary zmian leukodegeneracyjnych widoczne w istocie białej obu półkul. (...) Wnioski: Zmiany degeneracyjne naczyniopochodne." Czy zawroty głowy są następstwem w/w zmian? Czy przepisane leki z betahistyną oraz tolperyzonem pomogą? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Leki niestety nie pomogą o ile zawroty głowy wywołane są zmianami w mózgu, raczej nie są, musiałoby być uszkodzenie w móżdżku. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.