Co mogę zrobić z tym ciśnieniem?

Od 15 lat leczę się na nadciśnienie. Do tej pory wszystko było ok. Po zażywania leków ciśnienie było w normie. Od paru miesięcy miewam napady wysokiego ciśnienia ( występują 1,2 dni i stabilizuje się) . W ostatnim czasie jednak, ciśnienie wysokie utrzymuje się od tygodnia i mimo zmiany leków przez kardiologa nie spada .Rano, zaraz po przebudzeniu ciśnienie jest 130/80, po czym szybko rośnie po ustaniu do wartości 170/ 120...I takie utrzymuje się przez cały dzień. Jestem po menopauza i być może ma to jakiś związek z tym? Mam 50 lat.

Trzeba sprawdzić czy prawidłowo zażywa Pani leki,ewentualnie,czy coś w Pani stanie nie zmieniło się(czasem,rzadko, na nadciśnienie samoistne nakłada się nadcisnienie wtórne),a najpewniej po prostu odpowiednio dobrać leki,ponieważ z biegiem czasu mogą wymagać zmiany.