Co może być przyczyn zaniku miesiączki?

Witam! Mam taki problem, mianowicie dzisiaj jest 17 dzień jak spóźnia mi się okres. Zazwyczaj mam wydłużone cykle, między 30-37 dni, ale nigdy tak długo, jak teraz. Dzisiaj jest już 50 dzień cyklu. Z chłopakiem uprawiamy seks bez zabezpieczenia, ale nigdy nie skończył w środku. Biorę dużo leków: przeciwdepresyjne (jakieś pół roku), axotret, na trądzik (też ok. pół roku), niedawno stwierdzono u mnie padaczkę i zaczęłam również brać leki przeciwpadaczkowe (niecały miesiąc biorę). Czy te wszystkie leki mogą powodować zanik miesiączki? Robiłam test ciążowy, co prawda tylko raz, ale był negatywny, jakoś po tygodniu spóźniania się okresu. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży? Proszę o odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie można wykluczyć możliwości zajścia w ciążę. Również leki, które Pani stosuje nie są tu obojętne. Najlepiej by było, gdyby skorzystała Pani z porady ginekologa.