Co może być przyczyną ciemnego śluzu w ciąży?

Witam!
Od wczoraj zauważyłam, że mam ciemne upławy. Dodam, że nie mam poza tym żadnych niepokojących objawów, typu ból brzucha. Jestem w 8 tygodniu ciąży wg ostatniej miesiączki. Zgłosiłam się na pogotowie. Zbadano mnie, lecz nie zrobiono badania USG. Stwierdzili, że wszystko jest w porządku. Zwiększono mi dawkę L*** i kazano dużo leżeć.
Dodam jeszcze, że podczas ostatniej wizyty u lekarza prowadzącego było wszystko w porządku, jednak lekarz dał mi skierowanie na badanie - Gronadotropina kosmówkowa. Po co, skoro na USG dopochwowym było widać zarodek? Czy muszę się niepokoić?

Dzień dobry!
Ciemne upławy mogą świadczyć o krwawieniu z macicy np. przy odklejaniu kosmówki lub np. z nadżerki.
Aby się upewnić, że ciąża rozwija się nadal, powinna mieć Pani wykonane badanie. Może doktor miał wątpliwości co do wzrostu zarodka i stąd to badanie.
Z poważaniem