Co może być przyczyną nawracającego zwichnięcia stawu?

Witam. Mam babcie, która pół roku temu złamała kość szyjki udowej.wstawiono jej endoproteze. W skrócie: po tej operacji zaczęła chodzić, dostala rwy kulszowej i od tamtej pory przeszła cztery operacje endopretezy: 2 wymiany i 2 nastawienia, ponieważ ciągle dochodzi do zwichnięcia stawu. Bardzo wazne jest to ze nie ma jednej nogi. Nie wiemy jaki rodzaj protezy ma wstawione ale po ostatniej operacji lekarze powiedzieli, że już jej tego nie wymienia i po prostu unieruchomia. Babcia staw ma po stronie zdrowej nogi, ma silną niewydolność nerek i migotanie przedsionków. Czy jest dla niej jakieś inne wyjście? Co może być przyczyną, ze ciągle dochodzi do zwichnięcia stawu? Pozdrawiam

Lek. Paweł Bartosz Ortopedia

Najprawdopodobniej przyczyną nawrotowych zwichnięć są niewydolne mięśnie pośladkowe. Możliwe jest także nieprawidłowe ustawienie elementów endoprotezy. Liczne obciążenia internistyczne mogą być przeciwwskazaniem do kolejnych operacji. Rehabilitacja z doświadczonym fizjoterapeutą może być wskazana.