Co może być przyczyną utraty przytomności w takich sytuacjach?

Mam 40lat podczas śmiechu zawsze tracę przytomność na parę minut. Przed utratą przytomności towarzyszy mi ból głowy który można porównać do zaciskanej obręczy. Na nic nie chiroje. Miałem robione badania na serce również wysiłkowe wyszły bardzo dobrze. Co może być przyczyną utraty przytomności?

Witam! Wskazane wykonanie badania EEG a nawet lepiej wideo-EEG , dokładne badanie neurologiczna, badania obrazowe głowy (MR lub TK). Częściej spotykamy się ze zwiotczeniem mięśniowym i upadkiem. Mechanizm podobny jak przy narkolepsji, gelolepsji, orgazmolepsji. Być może będzie potrzebne badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Przede wszystkim należy postawić prawidłową diagnozę. Przypadłości tego typu nie występują zbyt często. Powodzenia W. Łuczkowski.