Co może oznaczać ból prawej strony śródstopia w lewej stopie?

Czuję osobliwy ból prawej strony śródstopia lewej stopy (od strony grubego palca), przy dużym nasileniu promieniujący do kostki. Ból jest wyczuwany czasami przy chodzeniu - wydaje mi się, że występuje przy specyficznym ułożeniu stopy. Ból występuje również, kiedy "macham" stopą w powietrzu. Największy dyskomfort występuje natomiast przy macaniu miejsca, z którego pochodzi ból. Bardzo ciekawe, że gdy zawinę palce stopy (tak jakbym zaciskał pięść), mogę macać bolące miejsce z dużo mniejszym odczuciem bólu. Nasilenie objawów się zmienia - kilka dni temu przetańczyłem cały wieczór bez żadnych objawów, dzisiaj od rana ból odczuwam przy zwykłym chodzeniu, aby go zniwelować, muszę trochę kuśtykać. Nie pamiętam żadnego urazu, który mógłby spowodować obecny stan rzeczy. Nie ma żadnej opuchlizny ani zaczerwienienia. Ból odczuwam blisko dwa tygodnie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który zbada stopę, zleci zdjęcie RTG i w razie potrzeby skieruje Pana do ortopedy. Pozdrawiam!