Co może oznaczać zmiana na wewnętrznej dolnej wardze ust?

Dzień dobry. Mój synek 1 rok i 1 miesiąc posiada na wewnętrznej stronie dolnej wargi (z lewej strony) gulkę - bąbelek w kolorze wargi o wymiarach ~5mm. Ten stan jest od kilku miesięcy - bez zmian, tj zwiększania objętości. Pediatra nie kazał się martwić, ale mimo tego jest odrobina niepokoju. Synowi bardzo szybko wyrosły ząbki obecnie ma ich 16. Czy to może być następstwem podgryzania wargi przez niego? Wchłonie się? Bezwzględnie skonsultować to z laryngologiem czy spokojnie poczekać, obserwować? Nic nie jest w stanie oddać tego jak zdjęcie które w razie konieczności prześlę.

Spokojnie, to jest cysta śluzowa wargi. Czasami jest to wynikiem zatkania ujścia gruczołu śluzowego błony śluzowej wargi a gromadzący się śluz z braku odpływu tworzy taką cystkę. Może to być też wynikiem przygryzania wargi przez dziecko. Najważniejsze aby żaden CHIRURG nie nacinał takiej cystki! Jeżeli nie wchłonie się samoistnie przez kilka miesięcy to należy ją delikatnie wyłuszczyć operacyjnie u dobrego laryngologa czyli chirurga głowy i szyi, u Pana Profesora Kupisza w Lublinie.