Co może znaczyć ból i szumy w głowie?

Witam. Od dwuch tygodni boli mnie głowa z tyłu, od karku aż po czubek. Dodatkowo mam nieustające szumy w głowie. Co to może być? Wczoraj byłam na świątecznej opiece medycznej,mam zapalenie gardła i przepisano mi Augmentin. Czy ten ból i szumy mogą mieć związek z chorobą gardła? Bardzo proszę o odpowiedź.

Raczej nie. Jedną z przyczyn może być nadciśnienie tętnicze. Proszę mierzyć ciśnienie i tętno 2x dziennie przez 14 dni. W razie wartości powyżej 140/90 lub utrzymywania się dolegliwości wskazana jest wizyta u lekarza.