Co może znaczyć zgrubienie na mojej piersi?

Witam mam 25 lat. Moj problem polega na tym ze od dluzszego czasu wyczuwam zgrubienie na wysokosci brodawki na godz 12 w prawej piersi . Tzn nie jest to guz nawet nie przypomina czegos takiego w dotyku a raczej rurke pogrubiona biegnaca od brodawki w gore do polowy piersi. Badam sobie sama piersi i ta rurke wyczulam juz rok temu ale teraz jest dziwnie bo piersi zaczely bolec zaraz juz po okresie ( obie piersi) w tym samym miejscu ale w tej prawej piersi rurka jest jakby grubsza. Czyt o przewodach mlekowych , czy to moze byc to? Wkrecam sobie raka , nie spie po nocach. Mieszkam w uk i tu nie chca od tak zrobic usg. Dodam ze 3 lata temu urodzilam synka , przez powiklania po cc nie karmilam go piersia , mialam duzo po karmu po 3 dniach dostalam wysokiej goraczki piersi bardzo bolaly ale tez noe dostalam nic leczylam sie liscmi z kapusty i pilam szalwie . Czy to moglo miec wplyw jakis na moje piersi . Dziekuje za odpowiedz

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Być może zgrubienie piersi jest wynikiem przebytego zapalenia ale bez dodatkowych badań nie można jednoznacznie określić charakteru zmiany. W normalnej sytuacji namawiałabym Panią na wizytę u lekarza.