Co można stosować na bolesne miesiączki?

Mam 23 lata i mam wrażenie, że im jestem starsza, tym bardziej odczuwam miesięczkę. Bardziej boli. Nie stosuję antykoncepcji, chyba że to będzie przesłanka, aby zacząć stosować.

Najlepiej nic jeżeli miesiączki są do zniesienia. Niestety u niektórych kobiet bóle są tak silne, że zdarzają się omdlenia, wymioty czy biegunki. Jeżeli w Pani przypadku bóle zakłucają Pani normalne funkcjonowanie (nauka, praca) to najbardziej skuteczna na bolesne miesiączki będzie antykoncepcja hormonalna. Możliwe są jednak powikłania związane ze stosowaniem hormonów. Mniej ale też skuteczne mogą okazać się środki przeciwbólowe + rozkurczowe (np, paracetamol lub ibuprofen + no-spa). Sztuka w tym by Pani zastosowała je 1 a może nawet 2 dni przed wystąpieniem bólu. Jest to łatwiejsze przy regularnych miesiączkach, przy nieregularnych - niestety trudne. - - - - - - - - W przyszłości jak urodzi Pani już tyle dzieci ile Pani planuje to proszę rozważyć u męża wazektomię bez skalpela metodą z otwartym końcem (kanadyjską). Wazektomia to zabiegowa antykoncepcja męską. Jej zaletą dla kobiet jest brak działań nieporządanych różnych form antykoncepcji dla kobiet. Każda z metod dla kobiet (hormonalna, spiralka, barierowa) ma wady i może powodować powikłania. Nawet prezerwatywa czy stosunek przerywany (np. brak satysfakcji, brak orgazmu, strach przed niepożądana ciążą zmniejszający przyjemność ze zbliżenia). - - - - - - - Więcej informacji na temat wazektomii znajdzie Pani pod adresem: https://wazektomia.warszawa.pl lub: https://wazektomia.net.pl Robert Kulik, lekarz ginekolog, androlog kliniczny https://dr.kulik.pl