Co można zastosować zamiast tabletki awaryjnej?

Witam, mam/y problem proszę o jakąkolwiek poradę. Odrazu zaznaczam, że nie biore tabletek anty, brałam 3 lata temu kilka tabletek ale źle się czułam i postanowiliśmy odstawić. Niestety dziś przydarzyła sie wpadka, żaden lekarz mnie nie przyjął z powodu braku miejsc nawet prywatnie... i nie mam jak zdobyć tabletki po, słyszałam ze tabletki anty mogą pomóc w jakimś stopniu??? mogą, a nie muszą.. dodam że posiadam akurat w domu Yaz. Proszę o waszą opinie. Z góry dziękuję!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie byłoby lepiej, gdyby zażyła Pani tabletkę awaryjną. Proszę pamiętać, że receptę może wypisać każdy lekarz. A propos zastosowania tabletek antykoncepcyjnych, jest to tak zwana metoda Yuzpe. Do metody Yuzpe nadają się tylko: Microgynon, Stediril, Rigevidon, Minisiston, Gravistat 125 (do wyboru).