Co oznacza brązowe plamienie podczas stosowania luteiny?

Od stycznia przyjmuję luteinę podjęzykowo - od 16 dnia cyklu przez 10 dni. Lekarz przepisał lek w związku z nieregularnym miesiączkowaniem oraz niepękniętym i otorbionym pęcherzykiem w jajniku. Dzisiaj, w 20 dniu cyklu, dostałam dosyć mocne brązowe plamienia. Z czym może być to związane? Jestem aktywna seksualnie lecz zawsze z zabezpieczeniem, w styczniu z kolei przyjęłam dwukrotnie tabletkę 'po', na początku cyklu, z powodu pękniętej prezerwatywy. Czy to również może mieć wpływ na plamienia?

Lek. Katarzyna Szymczak

Takie objawy mogą się pojawiać podczas stosowania tego leku, przyjęte przez panią tabletki po także mogły się do tego przyczynić.
Pozdrawiam