Co oznacza Colitis chronica maioris gradus erosiva verisimilier coltis uubcerosa phasis?

o znaczy Colitis chronica maioris gradus erosiva verisimilier coltis uubcerosa phasis? Co to znaczy taki wynik jak przebiega dalsze leczenie ?Colitis chronica maioris gradus erosiva verisimilier coltis uubcerosa phasis. MĘŻCZYZNA, 51 LAT 15 godzin temu BADANIE PATOMORFOLOGICZNE PATOMORFOLOGIA
Lek. Michał Lenard

"Przewlekłe zapalenie okrężnicy większego stopnia, erozyjne. Prawdopodobnie wrzodziejące zapalenie jelita grubego." Jest to przewlekła choroba zapalna, obejmująca błonę śluzową i podśluzową jelita grubego. Konieczna jest wizyta u gastroenterologa w celu ustalenia leczenia. Pozdrawiam!