Colitis chronica non speciphica minoris gradus cum lymphadenoplasia focali

witam chcialem sie dowiedziec co oznacza wynik tego badania histopatolgicznego colitis chronica non specifica minoris gradum cum lympdadenoplasia focali et echrymosibus haemorrhagicis recentibus 2) fragmenta parva texti adenomatis tubulo- villosi cum dyplasia toccali maioris gradus (HG CoIN) Byłbym bardzo wdzięczny za szybką odpowiedz
ponad rok temu

Witam serdecznie. Rozpoznanie w tłumaczeniu na język polski to : (1)przewlekłe zapalenie okrężnicy w stopniu małym z ogniskową limfadenoplazją i wybroczynami krwawymi. (2) mały fragment tkanki gruczołowej cewkowo-kosmkowej z dysplazją (zaburzeniem różnicowania komórkowego)stopnia dużego.

1) Colitis chronica non specifica minoris gradum cum lympdadenoplasia focali et echrymosibus haemorrhagicis recentibus
- oznacza Przewlekłe zapalenie okrężnicy (jelita grubego), niespecyficzne, stopnia małego z ogniskowym przerostem tkanki limfatycznej i świeżymi wybroczynami krwotocznymi
2) fragmenta parva texti adenomatis tubulo- villosi cum dyplasia focali maioris gradus (HG CoIN)
- oznacza Małe fragmenty tkanki gruczolistości cewkowo-kosmkowej z dysplazją (zaburzeniami różnicowania komórkowego) ogniskową stopnia dużego
Brak cech nowotworu złośliwego. Wyniki trzeba skonsultować z lekarzem kierującym na badanie. Nic więcej na ten temat nie napiszę nie znając opisu makroskopowego samego badania kolonoskopowego.