Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza częste oddawanie moczu u 26-latki?

Bardzo często oddaje mocz w dzień i w nocy, nawet jeśli mało pije. Dwa razy na godzinę a czasem częściej. Nie mam problemów ze trzymaniem moczu ale noszę cały czas wkładki bo inaczej musiałabym się przebierać co chwilę. Często mam nawracajace infekcje, dbam o higienę osobista. Przykry zapach moczu jakby ostry amoniak a czasem zapach ropy. Mikriobiologiczne badanie moczu niby nic nie wykazało ale gdy robię ogólne badania moczu to zawsze wychodzi mi zapalenie a furagina itp działa tylko na chwilę.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Karolina Meszek
60 poziom zaufania

Dzień dobry, przy takich objawach w pierwszej kolejności wskazane jest badanie moczu oraz krwi (glukoza). Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który pogłebi wywiad i wskaże odpowiednie postępowanie. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy