Co oznacza duży przyrost TSH?

Dzień dobry, Mam 32 lata (nigdy nie rodziłam). W grudniu mój wynik TSH był 1,650 (miesiąc po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych), a dziś jest 3,236. Co wskazuje ten wynik i skąd tak duża różnica?

TSH może się wahać, ma na niego wpływ wiele czynników. Mieści się w normie, mimo wzrostu. Jednocześnie przepraszamy za tak długi okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.