Co oznacza Gastritis antralis chronica activa gradu magno partim atrophica?

Proszę o przetłumaczenie wyniku histopatologicznego Gastritis antralis chronica activa gradu magno partim atrophica.Z góry bardzo dziękuję Kasia 42l.
Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej wpustu stopnia dużego z atrofią. Z tym wynikiem powinna się Pani zgłosić do lekarza, który zlecił badanie a on wdroży odpowiednie postępowanie.