Gastritis antralis chronica activa levi gradu partim erosivia w gastroskopii

Witam! Rozpoznanie po gastroskopii brzmi w moim przypadku: Gastritis antralis chronica activa levi gradu partim erosivia. Chciałabym wiedzieć czy to coś poważnego i wymagającego leczenia? Mój lekarz rodzinny powiedział, że mam się nie przejmować i machną ręką, ale niepokojące są w moim przypadku bóle żołądka po jedzeniu oraz fakt że odnoszę wrażenie że mam mój żołądek jest powiększony, co nasila się po spożyciu pokarmów. Brzuch jest zookrąglony pod piersiami nawet rano jeszcze przed śniadaniem.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

Pani lekarz rodzinny ma rację. Jest to zapalenie błony śluzowej żołądka. Leczyć można z pomocą IPP.

Pozdrawiam.