Gastritis chronica nonactiva gradu levi metaplasia intestinalis

co to znaczy gastritis chronica nonactiva gradu levi metaplasia intestinalis (-) gastritis chronica nonactiva gradu magno metaplasia intestinalis(-).H.pylori (+)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tłumaczenie rozpoznania brzmi: Niskiego stopnia przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Nieobecna metaplazja jelitowa. Dużego stopnia przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Nieobecna metaplazja jelitowa. Infekcja Helicobacter pylori.