Obraz gastritis chronica antralis

Proszę o wytłumaczenie badań gastrologicznych: (pierwsza osoba) 1 w wycieku obraz gastritis chronica antralis( ). Helicobacters pylori( ), 2 Gastris chronica corporis( ) activa( ) praecipue superficilis. Heicobacter pylori( ) oraz (druga osoba) w wycinkach błona śluzowa pogranicza antrum i trzonu oraz trzonu żołądka z obrazem gastritis chronica ( ) praecipue superficialis - gastritis biliaris. Helicobacter pylori (_). Dziękuję

Piotr Pilarski

zapalenie przewlekłe błony żołądka wpustu, trzonu szczególnie powierzchownie z infekcją H. pylori. Druga osoba zapalenie błony śluzowej żołądka wpustu i trzonu szczególnie powierzchownie. Żółciowe zapalenie żołądka.

Pozdrawiam.