Co oznacza krótka szyjka macicy w 17. tygodniu ciąży?

Witam, wczoraj po wizycie u ginekologa dowiedziałam się że moja szyjka macicy jest bardzo krótka. Jestem 17 tyg ciąży, lekarz po badaniu w fotelu powiedział że szyjka jest tak krótka że pessar się nie utrzyma i nie ma sensu go zakładać. Mam leżeć i brać magnez 4-6 razy dziennie. Czy wybrać się do innego lekarza? To moja trzecia ciąża czy mam szanse donosić dziecko? Szyjka jest twarda i zamknięta, lekarz nie powiedział mi ile wynosi tylko że jest bardzo krótka. Co mam o tym wszystkim myśleć???

Witaminy w ciąży

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko ocenić sytuację bez badania ginekologicznego, krótka szyjka stanowi ryzyko dla przedwczesnego porodu i trudno jednoznacznie określić czy donosi pani ciążę. Jeśli ma pani wątpliwości sugeruję kontrolę u innego ginekologa.
Pozdrawiam