Co oznacza niski poziom WBC?

Witam, mój brat 13-letni miał czasami ból brzucha. Lekarz zalecił badania krwi, moczu i kału. Mocz i kał jest ok, zastanawia mnie tylko wynik krwi: WBC 3,1 (ZANIŻONY), RBC 4,62, HGB 13,4, HCT 39,5, PLT 212, PCT 155, MCV 85, MCH 28,9, MCHC 33,9, RDW 13,1, MPV 7,3, PDW 12,5, %LYM 28, %MON 9,3, %GRA 62,7, #LYM 0,8, #MON 0,2, #GRA 2,1. MIKROSKOPOWY ROZMAZ KRWI: metamielocyty - pałeczkowate - 3, segmenty - 65, eonzynofite, monocyty - 2, limfocyty - 30. Co to może oznaczać? Bardzo się denerwuję... Dodam jeszcze, że w dniu robienia badań miał kaszel... Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Takie obniżenie wartości leukocytów przy prawidłowym rozmazie może być efektem np. niedawno przechodzonej infekcji wirusowej. Taki pojedynczy wynik nie obliguje do dalszej diagnostyki, a w razie dalszego niepokoju, proponuję powtórzenie morfologii np. za 2 tygodnie.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o morfologii krwi.

Serdecznie pozdrawiam!