Co oznacza obecność HSIL w wyniku cytologii?

Dzisiaj odebrałam wyniki cytologi komórki nabłonka płaskiegi HSIL-zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego mogące odpowiadać CIN2,CIN3/CIS dysplazji średniego i dużego stopnia.Czy tirak?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wynik L-SIL/H-SIL pomaga lekarzowi w podjęciu kolejnych kroków diagnostycznych. Przy H-SIL najczęściej kolejnym krokiem jest wykonanie kolposkopii i pobranie wycinków. Jednak decyzję podejmuje lekarz, który skierował Panią na badanie, po ocenie stanu klinicznego.