Co oznacza obecność torbieli w obrębie wątroby?

Dziś odebrałam wyniki z tomografu brzucha i diagnoza Torbiel wielkości 5 mm na wątrobie w VI segmencie Jestem zdezorientowana i nie wiem jak to odbierać... Czy to coś poważnego o jak będzie wyglądać leczenie?

Lek. Wojciech Zygmunt

Torbiel jest niewielka. Raczej nie ma pani powodów do obaw. Póki co, jeżeli nie występują u pani żadne niepokojące objawy kliniczne, należy dokonywać tylko regularnych kontroli, chyba, że lekarz prowadzący zadecyduje inaczej. Pozdrawiam i życzę zdrowia.