Co oznacza plamienie po zabiegu LLETZ w ciąży?

Witam. Jestem po 2im zabiegu LLETZ- CIN3. Okazalo sie,ze w czasie badania bylam juz w ciazy. Czy to zagraza cos dziecku? Dodam, ze od tego zabiegu caly czas plamie- nie jest to krwawienie- plamoenie, ale raz bardziej,a raz mniej intensywne kolorem. Wiem od lekarza,ze moze dojsc do poronienia jezeli zabieg wykonany byl w czasie ciazy- czy to prawda? Moze tutejsi lekarze sie myla? Mam taka nadzieje... dziekuje za kazda informacje I podppwiedz

Lek. Michał Lenard

Po zabiegu istnieje ryzyko poronienia, ale nie jest to regułą. Plamienie jest częstym powikłaniem po tego rodzaju zabiegach. Z racji tego, że jest Pani w ciąży, zalecana jest stała kontrola u swojego ginekologa. Pozdrawiam!