Co oznacza stwierdzenie, że aorta sięga stawu mostkowo-obojczykowego?

RTG klatki piersiowej: pola płucne bez zmian naciekowych. Kąty p-ż wolne. Serce niepowiększone, Aorta sięga stawu mostkowo-obojczykowego.Prawo wypukła skolioza kr,piersiowego. Co oznacza stwierdzenie, że aorta sięga stawu mostkowo-obojczykowego? We wcześniejszym rtg stwierdzono, że aorta jest lekko rozgięta w łuku. Proszę o interpretacje.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może ze aorta jest zbyt długa , albo ma nietypowy przebieg . A jakie dolegliwości ? Bez obejrzenia rtg ciężko się wypowiedzieć . Być może warto byłoby wykonać echo serca , proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego