Co oznacza tarczyca z zachowanym podziałem na płaty?

Czy poniższy opis badanis usg tarczycy (kobieta,62l.) wymaga dalszej konsultacji endokrynologicznej?Wizyta prawie za 8 mscy. "Tarczyca z zachowanym podziałem na płaty. Płat lewy o wym.35x11x11mm. Płat prawy o wym.42x13x14mm. W obu płatach tarczycy pojedyncze guzki o niższej echogeniczności i śr. do 5mm. Poza tym miąższ tarczycy o niższej,niejednorodnej echogeniczności. Ukrwienie płatów bardzo bogate". U mamy stwierdzono nadczynność ale po lekach wyniki się unormowały. Teraz przyjmuje tylko pół tab. rano Thyrozol

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani udać się z tym wynikiem na wizytę kontrolną w umówionym czasie do endokrynologa. W badaniu nie stwierdza się zmian podejrzanych.