Co oznacza tarczyca z zachowanym podziałem na płaty?
Czy poniższy opis badanis usg tarczycy (kobieta,62l.) wymaga dalszej konsultacji endokrynologicznej?Wizyta prawie za 8 mscy. "Tarczyca z zachowanym podziałem na płaty. Płat lewy o wym.35x11x11mm. Płat prawy o wym.42x13x14mm. W obu płatach tarczycy pojedyncze guzki o niższej echogeniczności i śr. do 5mm. Poza tym miąższ tarczycy o niższej,niejednorodnej echogeniczności. Ukrwienie płatów bardzo bogate". U mamy stwierdzono nadczynność ale po lekach wyniki się unormowały. Teraz przyjmuje tylko pół tab. rano Thyrozol

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Powinna Pani udać się z tym wynikiem na wizytę kontrolną w umówionym czasie do endokrynologa. W badaniu nie stwierdza się zmian podejrzanych.