Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten opis badania nasienia?

Dzień dobry. Od ponad pół roku staramy się z żoną o dziecko, jednak bezskutecznie. Postanowiłem zrobić badanie nasienia, jednak nie do końca potrafię odczytać wyniki i nie wiem czy problem nie leży po mojej stronie. Proszę o pomoc w objaśnieniu. Badanie nasienia zrobiono po ok 2 tyg od ostatniego stosunku, a nie tak jak powinno być po między 2-7 dniem. Z góry dziękuję. Objętość 7ml >/= 1,5 ml Czas upłynnienia 10min < 60 minut pH 8.1 >/= 7,2 Barwa: prawidłowa Lepkość: prawidłowa OCENA MIKROSKOPOWA Całkowita liczba plemników w ejakulacie 33mln >39 Koncentracja plemników 5mln/ml > 15 Ruch całkowity 27% > 40 Ruch postępowy 18% > 32 Prawidłowa morfologia plemników 3% > 4 Leukocyty w ejakulacie: dość liczne
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 9 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry,

badanie należy powtórzyć zachowując okres wstrzemięźliwości 2-7 dni. Jest to istotne ze względu na prawidłową ocenę nasienia. Może się Pan wybrać do urologa lub ginekolog może wykonać wstępną ocenę (przy okazji wizyty żony).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy