Co oznacza ten wynik badania zmiany w przewodzie pokarmowym?

Dzień dobry, Moja mama (lat 73) miała wykonaną gastroskopię, po wcześniejszym wykryciu krwawienia z układu pokarmowego. Gastroskopia wykazała "zmianę podśluzuwkową twardą" balotującą pod naciskiem" o wielkości 10-12 mm. W trakcie badania został pobrany wycinek ok 3mm tej zmiany (polipa) do badania histopatologicznego. Wynik badania jest następujący: "Powierzchowne fragmenty błony śluzowej żołądka typu odżwiernika z przekrwieniem biernym w blaszce właściwej. Przewlekłe zapalenie - nieobecne Aktywne zapalenie - nieobecne Zanik - nie do oceny, fragmenty zbyt powierzchowne Helikobakter pyroli - nieobecny Materiał niereprezantywny dla zmiany podśluzówkowej. " Proszę o interpretację wyników badania histopatologicznego. Pozdrawiam serdecznie
KOBIETA, 73 LAT 3 miesiące temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Opis wprost wskazuje, żę pobrany wycinek nie jest wystarczający do kompleksowej oceny. Wykluczono zapalenie błony śluzowej i nosicielstwo H. Pylori.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty