Co oznacza umiarkowane zmiany przeciążeniowe/pourazowe przedniego obrąbka?

stan po urazie wysilkowym/dzwiniecie 08.2017. podejrzenie uszkodzenia obrabka stawowego, kompleksu sciegien rotatorow, wiezadla kruczo-obojczykowego TECHNIKA BADANIA: Badanie w obrazach T1, T2, PD, STIR oraz z saturacją tłuszczu w płaszczyznach strzałkowej, czołowej i poprzecznej. Aparat GE Signa HDxt 1,5 T. OPIS: MR barku lewego. Umiarkowane zmiany przeciążeniowe/pourazowe przedniego obrąbka, bez widocznego w badaniu przeglądowym MR pęknięcia. Poza tym staw ramienno-łopatkowy bez istotnych zmian, nie wykazano ewidentnych cech uszkodzenia obrąbka stawowego. Haczykowaty wyrostek barkowy łopatki, bez cech stenozy podbarkowej. Staw barkowo-obojczykowy bez istotnych zmian. Prawidłowy obraz ścięgien stożka rotatorów i ścięgna głowy długiej bicepsa. Prawidłowy sygnał mięśni obręczy barkowej. Obecności płynu w jamie stawowej i kaletkach niepowiększona. WNIOSKI: Umiarkowane zmiany przeciążeniowe/pourazowe przedniego obrąbka Czy to coś poważnego

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza ortopedy i ustalenie dalszego postepowania. Sadze ze warto jest wykonać usg tego stawu