Co oznacza widoczne drobne ognisko nieznacznie podwyższonego sygnału?
Witam mam 19 lat, wynik MR: W istocie białej lewego płata czołowego widoczne drobne ognisko (3mm) nieznacznie podwyższonego sygnału w obrazie T2W/ Flair, bez cech wzmocnienia po podaniu środku kontrastowego- zmian niespecyficzna.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
60 poziom zaufania
Tak jak opisane w badaniu radiologicznym - zmiana jest niespecyficzna, czyli nie jest charakterystyczna dla jednoznacznego rozpoznania lub postawienia podejrzenia jakiegoś rozpoznania. W takim przypadku należy skonsultować się z neurologiem, który skoreluje wynik z występującymi objawami, chorobami współistniejącymi, chorobami występującymi w rodzinie itd. Pozdrawiam i życzę zdrowia.